פרסום מקומי בגוגל לעסקים קטנים

כל אחד רוצה שהחברה שלו תהיה במקום הראשון בגוגל (או הכי קרוב שאפשר מבחינה אנושית).

מה אם אתה מוכר מוצרים או שירותים באופן מקומי?

האם תרצה לבצע שיחות טלפון ממרחק של אלף מייל (קידום עורכי דין או יותר) מהאזור הדמוגרפי היעד שלך? האם זה יעזור לך לדרג באוקלהומה אם תתחרה רק בפלורידה? יש דבר כזה תוצאות חיפוש מקומיות של גוגל. לפני שאנחנו נסחפים מדי, שימו לב שיש 3 חלקים לדף חיפוש בגוגל ואחד מהם הוא מקומי במיוחד.

  • אנטומיה של SERP
  • מה זה סרפ? “דף תוצאות מנוע חיפוש”. הם מחולקים ל-3 חלקים נפרדים.
  • רשימות העסקים המקומיים
  • האורגני או הטבעי (הגוף הראשי של רישומי החיפוש)

לפעמים ניתן לפצל את הרישומים הממומנים/ הרישומים בתשלום/ פרסום ישר או במילים אחרות Google AdWords מספר 3 לשני מקומות: AdWords תמיד בצד ימין של SERP, אך בהתאם לנפח החיפושים (וכמות האנשים שמשלמים כדי לדרג עבור מילת מפתח נתונה) לפעמים רישומים ממומנים נמצאים בראש דף תוצאות החיפוש. גוגל היא מנוע החיפוש הגדול ביותר אבל לא היחיד בעולם שאנשים משתמשים בו; Yahoo, Bing ו-AOL חיפוש, Ask.com, וכל שיבוט Yellowpage שראיתי מפרטים את הקישורים הממומנים בצורה בולטת בראש לפני שעיניים כלשהן מגיעות לגוף הרישומים הראשי.

גוגל מציגה תוצאות שונות לאלה מחוץ לעיר מאשר הן מציגות לאנשים מקומיים (כולל אותך). גוגל יכולה לעשות זאת מכיוון שהם יודעים עליך לא מעט, לפני שאי פעם תלחץ על כפתור “חיפוש”. אם מישהו מחפש X באופן מקומי (וגוגל יודע שהאדם ההיפותטי הזה מחפש פיזית באיזור זה) הרישומים של מפות Google יוצגו מעל הרישומים האורגניים.

אם האדם האמור מחפש מוצר או שירות X במיקום נתון והם אינם נמצאים פיזית בתוך היישוב האמור, רישומי העסקים המקומיים (Google Maps) יופיעו באמצע הרישומים האורגניים.

מה שאתה רוצה לעשות כבעל עסק הוא לגרום לאתר החברה שלך לדרג ב-2 או יותר מתוך 3 המשבצות הזמינות. המחקר שלי מראה לי שלעתים רחוקות זה עושה טוב לחברה לדרג במקומות האורגניים אם הם לא מדורגים במפות גוגל. באופן דומה, אם אתה נמצא בחלק העליון של מפות Google אך לא בעשרת הרישומים האורגניים המובילים, זה יכול להפחית באופן משמעותי את מספר שיחות הטלפון או השאלות שהפרסום שלך מנסה לקבל.

אם אתה (או חברת ה-SEO שאתה מתקשר איתה) מצליחים להכניס את העסק שלך לכל 3 המשבצות בסרפ, זו טבעת הפליז של הפרסום המקומי בגוגל. בהתאם למוצר/שירות ולתחרות המתחרה על דירוגי הסרפ, אם אתה נמצא בכל 3 המקומות של הסרפ, סביר להניח שתנקה. הסיבה היא שסביר להניח שהלקוחות הפוטנציאליים שלך יניחו שגוגל כנראה חושבת עליך מאוד אם היא מפרטת אותך “בכל מקום”.

תמורת תשלום, חברת שיווק מוסמכת במנועי חיפוש יכולה להביא את החברה שלך לרשימה בולטת בשני או יותר מהפלחים הנחשקים של Google. תמורת תשלום אני אעשה את זה גם, אבל בחינם אני אתן לך את זה הרבה: שנה את שם האתר שלך לאזור הגיאוגרפי שבו אתה רוצה להתחרות ותצליח הרבה יותר מאתר מתחרה בשם משהו אחר.

רמז: לאף אחד לא אכפת איך קוראים לך, אני יודע שאתה מאוד גאה בזה, אבל תאמין לי, ללקוחות הפוטנציאליים שאתה מחזר אחריהם אכפת רק משני דברים: מה הם צריכים והיכן הם יכולים להשיג את זה.

לדוגמה, אני ממוקם במרילנד, כך שכל לקוח שלי שישלם לי כדי לדרג בכל מדינה, יקבל סדרה של בלוגים עם מרילנד בכותרת, בשם הדומיין, בפסקת הפתיחה של הטקסט וכן הלאה.